#2016-04-13 07:32:55 

kotara

Użytkownik

Posty: 41

Skąd: Chorzów

Wiek: 39

Dzień dobry. Jak głosi temat, moja sprawa dotyczy ropienia odbytu. Mam pewne problemy z tymi okolicami. Poczytałam trochę i moje objawy pasują do internetowych opisów właśnie tej dolegliwości. W związku z tym, czy ktoś może mi wyjaśnić, jak przebiega leczenie ropienia odbytnicy? Będę bardzo wdzięczna za rady. Nie chcę iść do lekarza, zanim nie dowiem się więcej na ten temat.
#2016-04-13 08:43:34 

Zadowolony

Użytkownik

Posty: 28

Skąd: Grudziądz

Wiek: 31

Chętnie pomogę. Ropień to jest taka jakby narośl ropno-bakteryjna w okolicach mięśni zwieracza. Objawy już jak rozumiem pani zna, to nie będę niepotrzebnie opisywał. Żeby zdiagnozować, czy to ropień, czy cokolwiek innego, wystarczy iść do odpowiedniej kliniki i wykonać chociażby ultrasonografię. Najlepiej poinformować osobę przyjmującą panią o podejrzeniach, a ona poleci najlepsze badanie w tej sytuacji. Co do leczenia, to zazwyczaj można łatwo wyciąć ropień w znieczuleniu miejscowym. Jeżeli jest na to zbyt rozległy, konieczne jest leczenie chirurgiczne. Nawet wtedy zabieg nie jest groźny i stosunkowo szybko można po nim powrócić do normalnej aktywności.
#2016-04-13 09:23:30 

OCHmistrzyni

Użytkownik

Posty: 70

Skąd: Zabrze

Wiek: 41

Nie musi się Pani za bardzo obawiać tej choroby. U mnie też to zdiagnozowali, ale proces leczenia przebiegł bardzo sprawnie. Korzystałam z usług Centrum Miednicy Mniejszej Proctogin w Poznaniu. Lekarz bezbłędnie zdiagnozował, co mi dolega i niedługo potem byłam na zabiegu. W moim przypadku były jeszcze konieczne antybiotyki, ale na szczęście krótko.
#2016-04-13 11:55:11 

zalepiona

Użytkownik

Posty: 58

Skąd: Łomża

Wiek: 29

Z chorobami takich intymnych okolic zawsze jest problem, bo każdy się wstydzi i w ogóle… Najlepiej jak najszybciej iść na prywatną wizytę i mieć to z głowy. Z doświadczenia wiem, że chyba nikt nie chce się z takimi rzeczami długo męczyć ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015