#2016-05-11 22:38:03 

niebieski

Użytkownik

Posty: 29

Skąd: Ustka

Wiek: 39

Kilka tygodni temu złożyłem wniosek o dofinansowanie z urzędu pracy na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Trzeba było tam zaznaczyć formę zabezpieczenia i pani w urzędzie powiedziała ze premiowane jest poręczenie, więc zaznaczyłem i wskazałem mojego brata, który doniósł zaświadczenie. Teraz się okazuje że też jego żona będzie potrzebna, żeby podpisała oświadczenie że się zgadza żeby mąż poręczał. Ma ktoś radę jak to obejść?
#2016-05-12 01:23:31 

MaxiK

Użytkownik

Posty: 31

Skąd: Kielce

Wiek: 21

A czemu chcesz to obejść, przecież to nic takiego przyjdą i podpiszą co trzeba i po kłopocie.
#2016-05-12 03:46:32 

niebieski

Użytkownik

Posty: 29

Skąd: Ustka

Wiek: 39

Właśnie chodzi o to, że jego żona wyjeżdża za kilka dni za granicę i nie będzie mogła wrócić, żeby podpisać to oświadczenie, a podobno musi być koniecznie obecna w urzędzie wówczas. Nie może tego podpisać wcześniej.
#2016-05-12 04:46:38 

kajakarka

Użytkownik

Posty: 77

Skąd: Praga

Wiek: 31

A jaki to urząd jeśli mogę wiedzieć? Bo ja jak się dowiedziałam że pozytywnie zaopiniowali mój wniosek, to po prostu porozmawiałam z Dyrektorem, przedstawiłam mu jaka sprawa i wyraził zgodę na spisanie takiego oświadczenia jeszcze przed sporządzeniem umowy.
#2016-05-12 05:23:55 

niebieski

Użytkownik

Posty: 29

Skąd: Ustka

Wiek: 39

Staram się o dofinansowanie w Katowicach. Co prawda nie rozmawiałem z Dyrektorem, bo wniosek nie jest jeszcze rozpatrzony, ale może warto.
#2016-05-12 08:18:48 

OCHmistrzyni

Użytkownik

Posty: 71

Skąd: Zabrze

Wiek: 41

Hmm, w zasadzie każdej czynności zgodnej z prawem oczywiście, można nadać formę aktu notarialnego. Więc może warto byłoby się przejść do jakiejś katowickiej kancelarii notarialnej i zapytać czy mogli by przyjąć oświadczenie żony poręczyciela wyrażające zgodę na okoliczność poręczenia umowy podpisanej przez ciebie z urzędem pracy. Wiem że jest taka możliwość i urząd powinien to respektować, jako że akt notarialny ma rangę dokumentu urzędowego.
#2016-05-12 08:43:25 

niebieski

Użytkownik

Posty: 29

Skąd: Ustka

Wiek: 39

A juz myślałem że nie da się nic zrobić i będę musiał zmienić poręczyciela, co byłoby trudne, a tu proszę:) thx :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015