#2018-02-20 00:00:04 

Dunaj

Użytkownik

Co waszym zdaniem jest lepsze, oprawy sufitowe do zabudowy, czy takie, które odstają od sufitu?
#2018-02-20 02:15:19 

DannyX

Użytkownik

To dwie różne kategorie produktów, których nei sposób ze sobą porównywać. Oprawy sufitowe wpuszczane instaluje się na sufitach podwieszanych, najczęściej w pomieszczeniach biurowych. W domach i mieszkaniach prywatnych żadko kiedy stosuje się sufity podwieszane, w związku z czym najczęściej instaluj się w nich lampy wiszące albo plafony, a nie oprawy wpuszczane. Ogólnie po takie oprawy sięgasz wtedy, jak masz wysokie pomieszczenie i miejsce na zrobienie sufitu podwieszanego. Co do samych opraw, to na tej stronie https://www.ultra-elektro.pl/167-lampy-i-oprawy-wpuszczane-led masz całe mnóstwo różnych modeli opraw podtynkowych. Nawet na zdjęciach od razu zobaczysz, jakie one są wysokie i ile miejsca trzeba, by je ukryc pod sufitem.
#2018-02-20 03:34:42 

Skończona

Użytkownik

mi podobają się oprawy wpuszczane, ale jest dokładnie tak jak napisał Pan wyżej. Do ich instalacji potrzebny jest sufit podwieszany, a w domu rzadko kiedy jest przestrzeń do instalacji takiego sufitu
#2018-02-20 03:46:38 

Dunaj

Użytkownik

ja zastanawiałem się nad instalacją takich opraw na strychu, oczywiście pod zabudową z płyt gipsowo-kartonowych
#2018-02-20 05:05:57 

DannyX

Użytkownik

pod taką zabudową spokojnie je ukryjesz, ale czy przy takiej zabudowie nie lepiej wybrać taśme ledową? W tym sklepie internetowym Ultra-Elektro.pl masz duży wybór taśm ledowych w zestawach, różnych reflektorków i różnych typów opraw ledowych. Może nie musisz koniecznie decydować się na te modele wpustowe, bo z nimi jest sporo zabawy przy montażu, aczkolwiek koncowy efekt rzeczywiście jest bardzo estetyczny.
#2018-02-20 06:54:47 

Dunaj

Użytkownik

jak juz robie regipsy to te kilka otworów pod oprawy sufitowe wpuszczane nie stanowi najmniejszego problemu, kwestia tylko wcześniejszego rozprowadzenia instalacji elektrycznej. Nad tasmami się zastanawiałem, ale ja potrzebuje bardziej osiedlenia funkcjonalnego a nie dekoracyjnego, stad pomysl na te oprawy wpuszczane.
#2018-02-20 07:41:58 

zalepiona

Użytkownik

Jeśli robisz zabudowę z płyt to oprawy wpuszczane będą sto razy lepsze. Raz, że takie rozwiązanie jest bardziej estetyczne, a dwa, że oprawy natynkowe zajęłyby dodatkowe miejsce, a po co tracic przetzreń, jeśli możesz ukryc je pod płytami.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015